PIERZGA

to podstawowy pokarm pszczół. Powstaje z pyłku kwiatowego, przynoszonego do ula przez pszczoły, który jest następnie mieszany z miodem i śliną pszczół. Mieszanka taka pszczoły ubijaną w komórkach plastrach, a następnie ulega to fermentacji mlekowej, co czyni takąmieszankę całkowicie odporna na pleśń i procesy gnilne.

Pierzga ma postać twardych grudek o nieregularnym kształcie i ciemnobrązowej barwie. 

Text...

PIERZGA WŁAŚCIWOŚCI

jest świetnym środkiem do odżywienia i ogólnego wzmocnienia organizmu i ze wzgłedu na te właściwości nazywana pszczelim chlebem.

Działania te wynikają z dużej zawartości związków odżywczych w pierzdze.

Sprawdzi się jako naturalny preparat „na skórę, włosy i paznokcie”, w rekonwalescencji, w problemach z apetytem, a także u osób aktywnych fizycznie.

Pierzga pszczela jest źródłem cennych składników odżywczych. Zawiera ona między innymi:

węglowodany,,białka – w większej ilości niż w pyłku kwiatowym,
tłuszcze nienasycone i nasycone, aminokwasy egzogenne, których ludzki organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć,
witaminy A, B1, B2, B3, B6, B7, B12, C, E, D oraz K,
fosfor, żelazo, krzem, mangan, potas, miedź, sód

Właściwości lecznicze pierzgi pszczelej sprawiają, że znalazła ona szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Pierzga wzmacnia i regeneruje organizm, dlatego jest polecana w okresie spadku odporności oraz rekonwalescencji po operacjach. Przyjmuje się ją także w przypadkach przewlekłego zmęczenia i wzmożonego wysiłku umysłowego oraz przy niedoborze witamin i składników mineralnych. Pierzga sprawdza się również w stanach depresyjnych, wspomagając pracę układu nerwowego.

Pierzga pszczela wspiera też funkcjonowanie układu pokarmowego – reguluje jego pracę, wspomaga leczenie wrzodów żołądka i oczyszcza wątrobę. Jest polecana także przy biegunkach i zaparciach. Pierzga wzmacnia również naczynia krwionośne, wspiera leczenie anemii, a ponadto działa bakteriobójczo, dzięki czemu może być przyjmowana przy przeziębieniach.

Text...

NAZWA FIRMY

 

adres

Adres:

Pasieka Kujawska
Joanna Pawłowska-Tyszko

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

ul. Wojska  Polskiego 29a
87-840 Lubień Kujawski

 

facebook twiter youtube

 

DANE KONTAKTOWE

 

telefon

telefon/fax:

+48 542 843 119

mail

biuro@miodypolskie.com

 

nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0216 0630

 

NIP : 9531738909 Regon : 091605301

NA SKRÓTY:

 

O NASZEJ FIRMIE

OFERTA FIRMY

REALIZACJE

KONTAKT

Jesteśmy uczestnikiem Programu

RZETELNA Firma

Sprawdź naszą rzetelność na

https://rzetelnafirma.pl/LWZC9N65