Miody Polskie Pasieka Kujawska

Jesteśmy firmą rodzinną położoną na Kujawach w Kaliskach koło Lubienia Kujawskiego, w pobliżu malowniczego jeziora Lubieńskiego.

Firma nasza powstała z zamiłowania do pszczelarstwa. Początki pasieki sięgają 1921 roku, kiedy hodowlą pszczół zaczął zajmować się nasz dziadek - Szymon Pawłowski. Szybko stało się to jego pasję, którą "zaraził" kolejne pokolenia. Jeszcze przed drugą wojna światową prowadzeniem pasieki zajął się jego najstarszy syn - Józef, który za zasługi dla rozwoju pszczelarstwa polskiego został uhonorowany medalem Ks. dr. Jana Dzierżonia. Trzecie pokolenie podtrzymujące rodzinne tradycje reprezentuje Bogumił Pawłowski. Już od najmłodszych lat zaczął poznawać tajniki prowadzenia pasieki. Podobnie jak u jego ojca i dziadka przerodziło się to w zamiłowanie do pszczół, które stanowią dla niego źródło fascynacji. W roku 1989 zakłada firmę pszczelarską Apicom.

Obecnie jest ona prowadzona razem z córką Joanną. Jest to już czwarte pokolenie w pszczelarskiej rodzinie Pawłowskich. Pasieka Kujawska Apicom od początku nastawiona jest na pozyskiwanie miodów najlepszych gatunków. Jej lokalizacja na Kujawach, w rolniczym sercu Polski, sprawia, że miody z tych terenów mają zapach wiosennej łąki, kwiatów starej lipy i akcji.  Korzystając z tych ekologicznie czystych terenów dorzecza Zgłowiączki, lokalnej flory oraz braku przemysłu, możemy pozyskiwać miody wielokwiatowe o szczególnych, unikatowych walorach smakowych. Miody te były wielokrotnie wyróżniane na targach i wystawach rolniczych, ostatnio na Dniach Pola w Zarzeczewie.

Chcąc zapewnić Państwu pełną gamę Polskich Miodów Pszczelich współpracujemy ze znakomitymi pszczelarzami z innych regionów Polski.
 

strzałka do góry
Ładuję stronę ...